Płyty z żywicy poliwęglanowej

Nie da się ukryć, że jest wiele takich miejsc, w których chcielibyśmy zamontować szklane okna ale niestety nie możemy tego zrobić z racji zbyt dużego ryzyka uszkodzenia szkła. Trzeba jednak  zaznaczyć, że szkło nie jest jedynym przezroczystym materiałem , który można zastosować w budownictwie. Ostatnimi czasy zaczęto bardzo często zamiast szkła stosować poliwęglan, który ma niezwykłe właściwości.

Polecany poliwęglan komorowy

poliwęglan komorowy cenaPopularność poliwęglanu rośnie z każdym dniem. Wpływ na to w dużej mierze ma ten fakt, że poliwęglan jest tworzywem bardzo odpornym na najróżniejsze uszkodzenia. W szczególności chodzi tutaj o uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeśli by doszło do połamania płyty poliwęglanowej to nie dojdzie do jej całkowitego roztrzaskania tak jak to bywa w przypadku szkła. Największą popularnością w ostatnim czasie cieszy się poliwęglan komorowy cena za panele wytworzone z tego materiału jest zależna jednak o wielu czynników więc trudno jednoznacznie taką cenę podać. W sprzedaży dostępne są najróżniejsze wersje płyt poliwęglanowych. Różnią się one również kolorem co często może mieć ogromne znaczenie. Oprócz poliwęglanu komorowego można w marketach znaleźć również poliwęglan lity, który wyróżnia się tym, że jest w stanie przepuszczać o wiele więcej promieni słonecznych niż poliwęglan wyposażony w komory. Poliwęglan lity jest często przeznaczony do budowania szklarni oraz obiektów tego typu.

Na dzień dzisiejszy w Polsce bardzo dużo marketów posiada w swojej ofercie panele poliwęglanowe. Materiał ten jest bardzo często wykorzystywany do tworzenia najróżniejszych zadaszeń. Przykładem może być chociażby zadaszenie na szklarniach o czym już wcześniej wspomniano. Jednak poliwęglan sprawdza się też na dachach nad tarasami czy garażami.