Miejsce dziecka w ogrodzie

Latem staram się spędzać bardzo dużo czasu na dworze. Spragniona słońca po zimowej stagnacji z radością wychodzę z synkiem do ogrodu, gdzie spędzamy większość dnia. Często nawet posiłki serwujemy na zewnątrz. Mojemu dziecku wszystko smakuje lepiej na świeżym powietrzu. Zawsze staram się też zapewnić swojemu kilkulatkowi ciekawą i aktywną rozrywkę.

Trampolina dla małych i dużych

trampoliny ogrodowe dla dzieciOd dłuższego czasu noszę się z zamiarem wzbogacenia naszego ogródka w przyrządy do zabaw dla synka. W zasadzie z każdym nowym sezonem wstawiamy do ogrodu coś nowego. Najczęściej są to prezenty urodzinowe, ponieważ małolat obchodzi urodziny pod koniec maja, a wtedy można już koczować na podwórku pełną gębą. W tym roku zainteresowały mnie trampoliny ogrodowe dla dzieci. Mój pięciolatek miał już okazję zabawy na takowej u swojego najlepszego kolegi i był zachwycony. Myślę, że jak będzie miał własną, to oboje na tym skorzystamy. Zaczęłam więc drążyć temat. Trampoliny ogrodowe dla dzieci produkowane są w różnych rozmiarach, dostosowanych do ilości bawiących się na niej osób  (a w zasadzie do maksymalnego obciążenia wagowego). Wiem już, że nie kupię tej najmniejszej. Syn uwielbia mieć towarzystwo, więc jestem przekonana, że będziemy skakać razem. Kwestią do przemyślenia jest również metoda montowania siatki. Trampolina bez siatki ochronnej nie wchodzi w grę. Nawet ja nie czułabym się na takiej bezpiecznie. W modelach z siatką może ona być montowana wewnętrznie lub zewnętrznie. Z mojej wiedzy wynika, że oba modele nadają się do użytku przez najmłodszych i są jednakowo bezpieczne. Różnią się tym, że w modelach z siatką wewnętrzną skaczący nie ma możliwości kontaktu ze stelażem. Jednak w każdej porządnej trampolinie, również w modelu z siatką zewnętrzną, stelaż obity jest grubą i miękką warstwą pianki, która izoluje od niebezpiecznych uderzeń. Wydaje mi się, że zdecyduję się na model z siatką montowaną na zewnątrz. Na moje oko, sprawia wrażenie bardziej przestronnej.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie? Przede wszystkim na markę. Bezpieczniej będzie zakupić trampolinę od renomowanej firmy, która ma ugruntowaną pozycję na rynku. Uważam, że w kwestii bezpieczeństwa nie warto oszczędzać. Poza tym, lepszej jakości sprzęt posłuży zdecydowanie dłużej. A przy takim wydatku powinien to być zakup na wiele lat.