Jak dofinansowania z unii zmieniły moje życie

Jeżeli ktoś kilka lat temu powiedział mi, że z sukcesem będę prowadził sporą firmę, to zaśmiałbym mu się w twarz. Nigdy bowiem nie uważałem siebie za człowieka z odpowiednio silnym charakterem i predyspozycjami aby znaleźć się na takim stanowisku. Co więcej ledwo żyłem od pierwszego do pierwszego, więc ciężko tu było mówić o odłożeniu pieniędzy na start.

 

Warto się starać o dofinansowania z Unii.

dofinansowania z UniiPracowałem na dwóch etatach, pierwszym był dość przyjemny przy komputerze. Przez ten czas odpoczywałem i traktowałem to jako swoistą rozrywkę. Drugi jednak wywodził się bezpośrednio z mojej pasji. Od wielu lat bowiem interesowałem się tańcem i spędzałem długie godziny na sali treningowej. Udało mi się więc znaleźć również prace w szkole tańca , gdzie mogłem wyładować cały stres i się dobrze bawić. Dostałem wtedy informacje, że w urzędzie pracy można dostać dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moi znajomi długo musieli mnie namawiać abym skorzystał z tej opcji, jednak finalnie ciesze się, że to zrobiłem. Dzięki kontaktom w całej Polsce, które udało mi się nawiązać jeżdżąc po cały kraju na zawody, pokazy i warsztaty, miałem w sumie dość duże możliwości. Dlatego dotacje z unii europejskiej chciałem wziąć na rozpoczęcie działalności związanej z prowadzeniem zajęć tanecznych i organizacją imprez. Wiedziałem bowiem, że jak będę miał odpowiedni sprzęt to będę mógł organizować różne wydarzenia, z których będzie zysk. Nie wiedziałem jednak jak napisać projekt o dofinansowania z Unii, więc znowu dopadły mnie wątpliwości co do tego całego przedsięwzięcia.
Jednak na spotkaniu w urzędzie, pracownicy wyjaśnili mi wszystko i dokładnie powiedzieli jak powinienem wypełnić każdą rubryczkę. Gdyby nie dofinansowania z unii w życiu nie rozpocząłbym działalności gospodarczej, którą później przeobraziłem w prężnie działającą firmę.