Funkcje wentylatorów przenośnych

Wraz z nadchodzącymi upałami w sklepach wzrasta zainteresowanie sprzętem, który pomoże nam przetrwać skrajnie wysokie temperatury. Zwracamy szczególną uwagę na wentylatory, które stają się w okresie letnim wyposażeniem każdego domu, w którym nie ma zamontowanej klimatyzacji.

Wybór odpowiedniego wiatraka chłodzącego

przenośny wiatrak chłodzącyJednak wbrew pozorom wybór odpowiedniego wentylatora nie jest wcale taki prosty. Na rynku możemy natrafić na wielu sprzedawców, którzy oferują swój sprzęt za wysoką cenę, a nie znając się na specyfikacji możemy znacząco powiększyć koszty zużycia za prąd. Warto więc poświęcić chwilę uwagi na zapoznanie się z podstawowymi parametrami, które powinien posiadać wentylator dedykowany do niewielkich pomieszczeń. Jeśli interesuje nas przenośny wiatrak chłodzący powinniśmy wiedzieć, że na rynku dostępne są właściwie dwie podstawowe opcje tego produktu. Pierwsza z nich to dobrze każdemu znane wentylatory tradycyjne, czyli tak zwane wiatraki z wbudowanymi śmigłami. Mogą one występować w wielu wersjach, takich jak podłogowe czy biurkowe. Kolejną grupę stanowią wentylatory kolumnowe, w których nie ma już dobrze znanych nam śmigieł. Jest to opcja zdecydowanie bardziej polecana rodzicom, które obawiają się, że ich dziecko może włożyć palce między działające śmigła. Parametry, na które powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę to moc oraz wydajność. Powinniśmy swoje spojrzenia kierować na wiatraki, które nie pobierają więcej niż 70W, aby w niekorzystny sposób jego użytkowanie nie przełożyło się  na nasze rachunki. Im większa wydajność, która podawana jest w metrach sześciennych na godzinę, tym lepiej dla naszego chłodzenia.

Wybór odpowiedniego wiatraku może stanowić dla wielu nie lada wyzwanie. Nikt w końcu nie chce skończyć z wysokimi rachunkami za prąd i ogromną, buczącą maszyną, która daje niewiele chłodu. Warto więc już na etapie zakupu zapoznać się ze wszystkim podstawowymi parametrami.