Dobre i wydajne sposoby ogrzewania magazynów

 

Ogrzewanie powierzchni magazynowych jest ważne z kilku powodów. Jednym z najważniejszych z nich oprócz zapewnienia odpowiedniej temperatury przechowywania produktów, są wytyczne dotyczące zachowania odpowiedniej temperatury ze względu na pracujących na magazynach ludzi. To dlatego wiele osób odpowiedzialnych za ogrzewanie na magazynie chce, aby było one wydajne i energooszczędne.

Nowoczesne ogrzewanie hal magazynowych

ogrzewanie magazynówNajlepszymi elementami grzewczymi na magazynie są specjalne panele, a także nowoczesne promienniki, które zapewniają idealny stosunek ilości oddawanego ciepła do poboru energii. Dlatego firmy magazynowe stosują ogrzewanie magazynów, które jak najlepiej nadaje się do ogrzania hali o różnej wielkości. Dzięki montowaniu paneli o wysokiej wydajności możliwe jest ogrzanie hali magazynowej w taki sposób, aby praca w niej stała się komfortowa nawet w miesiącach zimowych. Daje to możliwość na przykład takiego rozłożenia elementów grzewczych, aby ich mniejsza ilość czyniła takie same rezultaty, jak większe rozmieszczenie tradycyjnych elementów grzewczych na magazynie. Hale magazynowe są także ogrzewane za pomocą specjalnych systemów grzewczych, które są włączane w sposób, w który jak najbardziej mogą one ogrzać powietrze w hali o dużej powierzchni. Mogą to być na przykład promienniki na podczerwień.

Wiele typów ogrzewania magazynów jest stosowana na halach, w których jest prowadzone tradycyjne lub wysokie składowanie. Dobre ogrzewanie hali powoduje także lepsze zdrowie pracowników, a także wyeliminowanie wychładzanie jej podczas załadunków i innych czynności wymagającej otwarcia bram zakładu. Mniejsza zachorowalność pracowników przyczynia się także do efektywniejszej pracy na magazynie w każdym okresie pracy danego zakładu.