Biznesplan i zdobycie pieniędzy – kredyty

Finansowanie działalności gospodarczej na początku lat dziewięćdziesiątych w Polsce odbywało się dużej mierze dzięki kapitałowi bankowemu. Aby umiejętnie korzystać z pomocy finansowej banków wystarczyło stabilne zatrudnienie w jakiejkolwiek firmie. Dzisiaj w zasadzie niewiele się w tej mierze zmieniło. Wciąż posiadanie regularnych udokumentowanych przychodów pozwala na spokojne załatwienie kredytu w dowolnym oddziale banku.

Kredytowanie za pomocą kredytu konsolidacyjnego?

kredytWiększość z nich jest w stanie przedstawić klientowi konkretną propozycję już w ciągu piętnastu minut, wyłącznie po przeanalizowaniu jego danych po numerze pesel. Taka konstrukcja rynku kredytów sprawia jednak, że wielu ludzi wybiera łatwe kredyty zamiast restrukturyzacji własnych budżetów domowych. Nierozsądne branie dodatkowych kart kredytowych czy uruchamianie debetów na kontach kredytowych może stać się nagle bardzo poważnym problemem. Z tego względu coraz częściej banki wnikliwie anaizują historię kredytową klienta i jego wiarygodność, tak aby oddzielić tych rzetelnie spłacających swoje zobowiązania od tych, którzy próbują jedynie wziąć pożyczkę na spłatę poprzednich kredytów. Jest to bardzo złe rozwiązanie i jak dowodzą badania, niemal zawsze prowadzą one do powstania pętli zadłużenia, która jest w stanie udusić niemal każde gospodarstwo domowe.
Jeśli jednak klient banku nadal posiada jakiekolwiek regularne dochody, możliwe jest ustalenie nowego planu spłaty. Poprzez samo wydłużenie okresu kredytowania lub obniżenie oprocentowania na kredycie, możliwe jest skuteczne obniżenie miesięcznego obciążenia. Banki zawsze wyżej cenią tych klientów, którzy komunikują swoje problemy i chcą dogadać się z bankiem chociażby wybierając kredyt konsolidacyjny, który pozwala na zamienienie wielu mniejszych i irytujących codziennie rat na jedną większą miesięczną ratę.

Warto rozważyć skonsolidowanie własnych długów nie tylko ze względu na możliwość spłaty starych zobowiązań – wiele banków przy okazji sprzedawaniu takiego kredytu oferuje dodatkowe środki gotówkowe na dowlony cel.